Měla jsem podmínku, že všechna kosmetika musí být vyrobena z přísad v biokvalitě, které jsou jedlé. A zde je výsledek:

Rozjasňovač očí

1 díl arrowroot prášku = matuje
4 díly prášku z perel = rozjasňuje a vyživuje
arganový olej = omlazuje, viz zde

Vše smícháme na tužší pastu a naplníme do vhodného malého kelímku. Nanášíme kolem očí při líčení a jelikož je to bílé, tak to oči rozjasní. Můžeme použít i na víčko, jako podklad pod oční stíny. Toto se dává ještě před pudrem, kterým to pak společně s celým obličejem přepudruji.

fotka rozjasňovače

Oční stíny

růžový či fialový jíl

Jíl namačkáme do kalíšku, ze kterého ho budeme pak nanášet speciálním štětečkem. Já mám jíl fialový a POZOR - tyto oční stíny se nesmí namočit, jelikož tento jíl při styku s vodou výrazně ztmavne.. Ještě je nemám tak úplně otestované, tedy zatím nevím, jestli budou dobré (kdyžtak to smažu).

fotka očních stínů

Pudr

arrowroot prášek = matuje
prášek z perel = rozjasňuje a vyživuje
skořice mletá = krásně voní a tónuje
muškátový oříšek = krásně voní

Arrowroot jsem koupila v lékárně a byl krásně jemně namletý. Smícháme 2 lžíce arrowrootu se lžičkou perlového prášku, jemně mletou skořicí (cca 2 lžičky) a trochou mletého muškátového oříšku (cca půl lžičky). Toto je nejlepší pudr, co jsem kdy měla a ještě krásně voní - moc se povedl. Barevný tón pudru si můžeme vytvořit přesně podle tónu pokožky a to tak, že přidáváme barevné přísady zlehka a postupně, a při tom na sobě testujeme barevný odstín dokud nedosáhneme požadovaného.

fotka pudru

*obměny: Pokud chceme na léto hnědější opálený tón pudru, přidáme i špetku kakaového prášku (obyčejné kakao).
Recept jsem našla zde.

Řasenka

rostlinné černé uhlí
ricinový olej = viz zde

Černé uhlí jsem koupila v lékárně a bylo v kapslích, které se dají rozstříhnout a vysypat. Tento prášek z černého uhlí jsem smíchala s ricinovým olejem a je hotovo. Nemám zatím vyřešenou nádobku na řasenku, ale to vykoumám časem.

fotka řasenky

Barva na obočí

kakao prášek
ricinový olej = viz zde

Kakao bez příchuti a příměsí smícháme s ricinovým olejem, až vznikne tužší tmavě hnědá pasta. Nanášíme speciálním štětečkem na obočí.

fotka barvy na obočí

Rtěnka a lesk na rty

kakaové máslo = hezky voní
kokosový olej = hezky voní a vyživuje
ricinový olej = dává lesk a objem (to jsem vyzkoumala)
něčím to obarvit (malinový prášek ani fialový jíl se neosvědčil, tak budu hledat dál)
perlový prášek = bílé lesklé částečky (není moc vidět)

Nejvíce se mi osvědčila rtěnka a lesk v jednom. To vytvoříme tak, že si rozpustíme ve vodní lázni kakaové máslo a kokosový olej, smícháme s větším množstvím barvy na tužší pastu a nakonec přidáme ricinový olej a trošku perlového prášku. Dáme do zamrznout do mrazáku, aby to ztuhlo a výsledná konzistence by měla být něco mezi rtěnkou a leskem.

fotka rtěnky a lesku 2v1

.